Buna ziua,
Platesc actual un impozit pentru terenul de 2100mp pe care este construita casa.
Conform hotarârii de Guvern nr 1/2016 va trebui sa platesc un nou impozit pe terenul de sub cladire, pe curte si pe calea de acces. Deci voi plati pentru 2100mp
plus pentru aprox. 500mp cât cuprinde casa, curtea si calea de acces!
Nu înteleg eu bine sau voi plati pentru aprox. 2600mp, chiar daca eu posed 2100mp?
Multumesc anticipat pentru raspuns. Cu stima.
Din pacate si cei care locuiesc la bloc au aceeasi problema incepand din acest an, platesc impozitul pe locuinta si inca o data impozitul pe terenul pe care este construit blocul
Teren uzucapiune
alina elena
Buna ziua.Va rog sa ma ajutati cu o consultaie juridica privind un teren.Bunicii mei au cumparat un teren de 1000mp, pe care au construit o casa cu etaj in ... (vezi toată discuția)
Webinar: Fiscalitate și digitalizare în 2025. Ce știm și ce urmează?
ACCA, cea mai mare asociație internațională în domeniul financiar-contabil, vă invită să participați la un eveniment gratuit destinat profesioniștilor care doresc să afle cele mai recente noutăți legate de sistemul fiscal din România.
În cadrul webinarului, care va avea loc pe 26 februarie la ora 10:00, Delia Cataramă, Tax Partner Viboal FindEx, va aborda principalele modificări fiscale aplicabile în 2025 companiilor, cu focus pe impactul asupra profitabilității și cash-flow-ului acestora.