avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ascultare convorbiri telefonice.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ascultare convorbiri telefonice.

Buna seara. Cum aflu daca mi-au fost ascultate convorbirile ?
Cel mai recent răspuns: infractorul , utilizator 09:16, 25 Februarie 2016
Va anunta ei, in scris, in maxim 10 zile de la data cand inceteaza masura de supraveghere tehnica dispusa.
buna seara! n-am înteles. La societate daca sunt ascultat la telefon ma anunța în 10 zile?
Buna seara,
Domn @teostoica, la intrebari seci, se dau raspunsuri pe masura.
Recititi intrebarea userului.:
razvanzan a scris:

Buna seara. Cum aflu daca mi-au fost ascultate convorbirile ?

Reiese de undeva ca a fost ascultata o persoana fizica sau juridica? Pai vedeti! :hammer:

Si persoana juridica poate raspunde penal, insa desigur supravegherea tehnica se dispune cu privire la oameni, voci, ca persoana juridica fiind o fictiune nu are glas. Va repet:
După încetarea măsurii de supraveghere tehnică, procurorul informează, în scris, în cel mult 10 zile, pe fiecare subiect al unui mandat despre măsura de supraveghere tehnică ce a fost luată în privinţa sa.
Ultima modificare: Duminică, 21 Februarie 2016
trandafir2, moderator
Depinde si cine va asculta si de ce.
Depinde daca va asculta cu mandat sau fara mandat.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

... sau fara mandat.

:O fara mandaaattt ?? :))

Alte discuții în legătură

Ascultatul telefoanelor nelu95 nelu95 Buna ziua/seara , am o mica nelamurire, intr-un timp se zvonea ca pentru ati asculta telefonul trebuia sa te instiinteze ca esti urmarit penal si ca ai ... (vezi toată discuția)
Dna supraveghere tehnica Luci10 Luci10 Am primit o informare de la Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie - DNA - Timisoara astfel: \"In conformitate cu prev art 145 din C pr ... (vezi toată discuția)