avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatii functionare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatii functionare

buna ziua

pentru infiintarea unui bar cu sala de jocuri intr-o casa triplex i-mi trebuie si acordul vecinilor ?
la ce aviz sau autorizatie i-mi trebuie acest acord ?
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 11:11, 23 Februarie 2016
Acordul vecinilor iti trebuie la ORC, pentru avizul de mediu si la primarie, pentru ca va trebui sa te inregistrezi si sa obtii aprobare pentru programul de functionare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii de functionare a unui srl - procedura hillfingerr hillfingerr buna ziua, care e procedura de obtinere a autorizatiilor urmatoare: - aviz si /sau autorizatie privind paza si securitatea contra incendiilor; - aviz si ... (vezi toată discuția)
Infintarea unei discoteci cu bar chirchisoiu chirchisoiu Buna seara. Am o mare rugaminte. Va rog din tot sufletul sa-mi spuneti si mie ce acte trebuiesc pentru infiinatrea unei societati (discoteca cu bar, fara ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma -contract comodat giuglea giuglea Buna ziua!Va rog daca ma puteti ajuta si pe mine,vreau sa infiintez o firma de soft si sediul sa fie in casa parintilor(casa nu apartament): 1.voi face un ... (vezi toată discuția)