Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Repunere pe rol, cauza suspendata la judecare pe art. ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Repunere pe rol, cauza suspendata la judecare pe art. 411

In urma recursului depus de mine in calitate de apelant -parat la Tribunal, cum niciuna dintre parti nu s-a prezentat si nu s-a cerut judecarea in lipsa, solutia data a fost suspendarea judecarea suspendarii cauzei in baza art. 411 alin.1 pct2 CPC.

Care este termenul in care pot depune cererea de repunere pe rol a cauzei si ce acte sunt necesare? Alaturi de respectiva cerere se mai plateste vreo taxa de timbru judiciar? Pana la repunerea pe rol a cauzei devin cumva obligatorii deciziile primei instante?
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~