Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit

buna ziua,as dori un credit de nevoi personale dar sotul figureaza ca rau platnic( a luat pe numele lui ceva materiale pentru altcineva ......acea persoana nu a platit la timp ratele si acum ne-au spus de la banca ,ca numai putem beneficia de credit timp de 4 ani.
Ar mai fi de plata 1000 lei ,daca s-ar achita aceasta suma oare putem beneficia de credit,sau trebuie sa treaca acesti 4 ani......
In principiu, daca achitati suma de plata, nu ar tebui sa mai fie probleme,oricum, discutati cu banca, nu este obligata sa va dea creditul chiar daca achitati suma de plata.
multumesc ,deci o sansa ar fi daca se achita toata datoria
Sigur, este așa cum spune dnul avocat. Dacă plătiți, puteți lua credit. A uitat să vă spună că doar peste 4 ani de la momentul achitării puteți lua credit.
nasol,deci nu exista nici o sansa sa putem beneficia de credit mai repede de 4 ani :(
Fratilor sa nu lauti credit pe dvs pentru altcineva nici macar ptr rude ca uitati ce se intampla
~ Conținut șters la cerere ~