avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proprietatea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proprietatea

ma intereseaza daca as avea cistig de cauza ,un vecin de al meu acum 18 ani presupun ca atunci cred ca sa intimplat a vindut o bucata din gradina lui si a vindut si din gradina mea aproximativ 50 m patrati ,el defapt a mutat meta si mie acum imi lipsesc 100 m, vecinul care a cumparat 250 de m a construit un grajd fara sa aiba autorizatie si cladirea respectiva este de aproximativ de17 ani in cf este specificat curti si constructi ,mai am vreo sansa sami recuperez pamintul va multumesc
Cel mai recent răspuns: lucian100 , utilizator 19:32, 24 Februarie 2016
lucian100 a scris:

ma intereseaza daca as avea cistig de cauza ,un vecin de al meu acum 18 ani presupun ca atunci cred ca sa intimplat a vindut o bucata din gradina lui si a vindut si din gradina mea aproximativ 50 m patrati ,el defapt a mutat meta si mie acum imi lipsesc 100 m, vecinul care a cumparat 250 de m a construit un grajd fara sa aiba autorizatie si cladirea respectiva este de aproximativ de17 ani in cf este specificat curti si constructi ,mai am vreo sansa sami recuperez pamintul va multumesc


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzatorul dupa 14 ani revendica metele proprietatii vandute francisckonta francisckonta Ajutor! Buna ziua! La sfirsitul anului 2000 am cumparat una casa cu gradina in posesia careia am intrat imediat. [b]Mentionez ca metele proprietatii ... (vezi toată discuția)
Casa vanduta cu excedent de teren din proprietatea altcuiva francisc1959 francisc1959 Buna ziua! As avea nevoie de sfatul Dvs. in urmatoarea situatie: In anul 2000 am cumparat o casa cu gradina. Mentionez casa si gradina erau imprejmuite ... (vezi toată discuția)
Intrare in legalitate - casa fara autorizatie de constructie ioana1133 ioana1133 Buna seara, Va prezint urmatoarea speta: Tata a decedat cu aproape 50 de ani in urma. Nu s-a dezbatut mostenirea. Am ramas in urma lui, eu, sora mea, ... (vezi toată discuția)