avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tulburare de posesie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tulburare de posesie

Mai pot face o plengere penala daca au trecut 3 luni de la aflarea unei situatii de tulburare de posesie? In aceasta perioada am incercat o negociere dar nu se poate ajunge la o intelegere.

Alte discuții în legătură

Tulburarea folosintei locuintei ContSters362885 ContSters362885 Inteleg ca tulburarea folosintei locuintei a fost dezincriminata. Cum se pedepeste ea acum in zilele noastre si ce ar trebui sa fac sa rezolv o asemenea ... (vezi toată discuția)
Cultivare abuziva a unui teren agricol agri agri Am un teren agricol pe care ,o alta persoana,fara stiinta mea,l-a folosit. Care ar fi pasii normali de urmat? Cui trebuie sa ma adresez prima oara ... (vezi toată discuția)
Cum pot proceda pentru a scoate un chirias dintr-un apartament proprietate personala??? raco raco Detin un apartament proprietate personala , si timp de cativa ani a fost inchiriat aceleeasi persoane dar fara contract de inchiriere. La sfarsitul lunii ... (vezi toată discuția)