Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie cu norma de hrana
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie cu norma de hrana

Buna seara, la calcularea indemnizatiei pentru concediu crestere copil este inclusa si norma de hrana? Lucrez la politia locala, venitul net realizat anterior nasterii copilului era de aprox 1500 lei din care aprox 900 lei salariu net + aprox 600 lei norma hrana. Se calculeaza 85 % din 1500 sau 900 lei? Va multumesc
1. Daca pentru norma de hrana se retine si se plateste impozit pe venit atunci ea va fi luata in calculul indemnizatiei pentru concediu crestere copil (CCC).

2. Pentru un raspuns oficial va puteti adresa ANPIS, pe e-mail, la: anps@prestatiisociale.ro