Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Taxare inversa vanzare cladire conform cod fiscal 2016
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Taxare inversa vanzare cladire conform cod fiscal 2016

Buna ziua.
La vanzarea unei cladiri construite pe firma pt.care s-a recuperat TVA mai poate fi vanduta unei societati tot platitoare de TVA
beneficiind conform noului cod fiscal respectiv de TAXARE INVERSA?
Multumesc
nelystan, utilizator