avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Avocat din oficiu pentru persoana juridica
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Avocat din oficiu pentru persoana juridica

Buna ziua,

O persona juridica poate obtine avocat din oficiu? Daca da, trebuiesc indeplinite anumite conditii?
Multumesc!
Probabil solicitati ajutor public judiciar prin acordarea asistentei juridice gratuite. Se acorda in anumite conditii, sa se faca dovada lipsei veniturilor .Doar instanta va decise dupa introducerea procesului .Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 51/2008 privind ajutorul public judiciar în materie civilă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat din oficiu pentru persoana juridica Vali2016 Vali2016 Buna ziua, O persoana juridica poate obtine avocat din oficiu? Sunt necesare indeplinirea anumitor conditii pentru asta? Multumesc! (vezi toată discuția)
Avocat din oficiu CRISTIvarga CRISTIvarga DACA SUNT PARAT INTR-UN PROCES DE DIVORT AM DREPTUL LA UN AVOCAT DIN OFICIU? (vezi toată discuția)
Cerere scutire plata cautiune pentru suspendare executare??? niculaucarmen niculaucarmen se poate formula o cerere pentru scutire plata cautiune???? am formulat o contestatie la o somatie privind executaea silita si mi s-a pus in vedere sa achit o ... (vezi toată discuția)