Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj dupa divort

Am o cunostinta care in timpul casatoriei de un an, a cumparat un apartament iar acum este in divort cu fosta sotie, deoarece el a trecut apartamentul pe numele lui maicasa, aceasta fiind pensionara , banii cu care a cumparat apartamentul sunt proveniti din activitatea de videochat (facuti de ea ) , credeti ca are vreo sansa ca ea sa obtina ceva din apartament ???
~ Conținut șters la cerere ~
Nu, " barbatul" si-a insusit banii facuti de femeie si a cumparat apartamentul pe numele mamei direct.
Femeia poate dovedi asta in instanta si daca incearaca si reuseste asta, ii va lua o cota din apartament.
Ar ajuta daca sotia are cum sa dovedeasca ca a avut acei bani din activitatea prestata, de ea, adica..ceva extrase de cont, contracte, chitante ceva din care sa reiasa ca ea a adus banii aceia, ca a furnizat sotului banii cu care el a cumparat apartamentul respectiv.

el a inchis toate conturile de videochat pe care a lucrat si nu stiu daca judecatori inteleg un asemena job in care ea nu a platit impozit
Nu are legătură evaziunea cu partajul.
Poate femeia nu o sa facă nimic și fostul sot va rămâne sa se bucure de casa.