avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... poate fi dat in judecata cineva care nu ridica un ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

poate fi dat in judecata cineva care nu ridica un colet?

Daca cineva face o comanda si nu ridica coletul poate fi sanctionat (amenda) sau dat in judecata ?

Alte discuții în legătură

Posibila amenda vama postala Stefan george Stefan george Buna ziua, e prima data cand cumpar ceva prin din state non ue si am o nelamurire am comandat din china un telefon a ajuns totul bine. am primit acasa de la ... (vezi toată discuția)
Pot fi data in judecata ca nu ridic un colet? ancadaniela75 ancadaniela75 Buna seara, de curand am comandat de la cineva (cred ca persoana fizica) de pe net niste produse, iar intre timp m-am razgandit si i-am spus ca nu voi ridica ... (vezi toată discuția)
Daca nu ridic coletul... Anonim_00 Anonim_00 In urma cu vreo 10 zile am dat comanda de o carte de pe siteul unei edituri. Dupa mai putin de 24 de ore am gasit-o in format digital si le-am dat mail celor ... (vezi toată discuția)