Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbare propietar locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbare propietar locuinta

buna seara! parintii vor sa treaca apartamentul pe numele meu dar eu mai am frati (ei zic ca sunt de acord). ce fel de contract sa fac pt ca ceilalti frati sa nu poata vrodata sa-si cera drepturile (in cazul in care se razgandesc vreodata)?
Analizati varianta incheierii unei donatii cu drept de habitatie viajera
cum adica cu "drept de habitatie viajera"?
Abitatie viajera inseamna ca,parintii au dreptul sa locuiasca pe timpul vietii in acel apartament.Donatia nu este nici ea sigura, poate fi atacata de fratii dvs.