Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Diferenta mastere
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Diferenta mastere

Care este diferenta intre masterul la Administrarea Relaţiilor Publice şi Asistenţă Managerială (facultatea de administrare a afacerilor,UB [ link extern ] )
si masterul Managementul informației și al documentelor (facultatea de litere UB [ link extern ]
/ian/19_22_19_18Plan_de_invatamant_MID_2015-2017.pdf ) din moment ce amandoua au trecute la final pe diploma de master, domeniul Stiinte administrative? Exista ceva ce le diferntiaza?
PS: ma refer din punct de vedere a profesiei pe care iti permite sa o urmezi
anad44, utilizator
Diploma de licenta este cea care asigură exercitarea profesiei, diploma de master atesta doar aprofundarea studiilor în domeniu (sau intr-unul apropiat).
Multumesc pentru raspuns.