Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... biroul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

biroul de credit

Buna seara

Urmatoarea intrebare este din partea unui vecin care nu prea este familiarizat cu it.

In 2006 a avut un credit de nevoi personale. Platit in mare parte pina in 2010. In 2010 a fost raportat la biroul de credit. In 2015 cand a verificat la biroul de credit acesta nu mai era raportat/inscris. Pracatic trecusera cei 4 ani iar informatia era stearsa. Acuma in februarie cand a facut din nou o verificare la birou acesta a fost raportat din nou pentru acel credit.

Cat de legala este raportarea facuta de INF.

Unde poate depune sesizari pentru a rezolva problema.

multumeste frumos
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos. Ii voi transmite. Vom vedea si rezultatele.