avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Preschimbare permis de Conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Preschimbare permis de Conducere

De ce acte am nevoie petru a schimba perisul de conducere care expira doar in 2017 ianuarie?
Mentionez ,ies din tara si nu am sa ma intorc pe data ce expira permisul.
Multumesc anticipat de raspuns.
Cel mai recent răspuns: AMALIA MORLOVA , Avocat 16:05, 26 Februarie 2016
Verifcati site-ul Prefecturii din oraşul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Locuiesc în franța, mi-a expirat permisul de conducere iar eliberarea unuia nou de către autoritățile franceze durează foarte mult. aș putea lua între timp o dovadă de conducere de la ambasadă? Aliy25 Aliy25 Buna ziua, Permisul meu de conducere românesc este expirat din 14.04.2018 și locuiesc în Franța.. am depus cererea pentru reînnoire aici in Franta la ... (vezi toată discuția)
Cat timp se poate folosi in romania permisul de conducere strain? mediterana mediterana schimbarea permisului de conducere strain este obligatorie ? cat timp se poate folosi in Romania un astfel de permis? (vezi toată discuția)
Permis expirat reținut în italia Fiatgrandepunto Fiatgrandepunto Un permis expirat de câteva luni reținut în Italia fara a fi suspendat dreptul de a conduce ,in PV am fost trecut că rezident eu fiind turist de fapt.La ... (vezi toată discuția)