avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozitul depinde de vechimea blocului ?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozitul depinde de vechimea blocului ?

Cu toate ca blocul in care domiciliez a fost predat catre proprietari, in anul 1980, in decizia de impunere se specifica anul 1992, ca fiind data de construire.

Intrebarea mea este daca valoarea impozitului perceput, depinde de vechimea blocului :-)

Alte discuții în legătură

Cum pot sa beneficiez de reducere pentru impozitul pe cladire datorita vechimii acesteia? mircea-adrian mircea-adrian Am in proprietate o locuinta (casa-urban) cu vechimea de peste 100 de ani. Nu am actul de construire. Cladirea a fost cumparata de parintii mei in anul 1957. ... (vezi toată discuția)
Plingere nulitate absoluta partiala vlemnaru vlemnaru Buna ziua, Am primit o citatie de chemare in judecata de un vecin de bloc ce contesta dreptul meu de proprietate asupra unei boxe situate la subsol, drept ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit programul prima casa horiaxt horiaxt Buna ziua, am achizitionat un apartament prin programul prima casa in ianuarie 2017, precizand bocul a fost construit in 1980 si ca proprietarul anterior nu a ... (vezi toată discuția)