Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua,
Anul trecut firma mea a fost supusa unui control al Anaf punand un imobil sub sechestru iar eu fiind acuzat de evaziune fiscala. A inceput licitatia iar eu am introdus o ordonanta presedintiala insotita de o contestaie la executare dar din pacate nu am avut bani de cautiune si s-a respins, pe rol fiind doar contestaitia la executare. Intre timp am facut rost de bani pentru cautiune si ma intreb ce cai mai am pentru a nu-mi fi executata casa. Mentionez faptul ca in dosarul penal am fost audiat dar nu s-a dat nici o solutie. As dori sa stiu daca pot sa introduc o ordonanta presedintiala care sa opreasca executarea pana la o solutie in penal.
Multumesc.
O zi placuta!
Suspendarea unei executari pe calea unei OP nu prea se admite.

Trebuie facuta cerere de suspendare provizorie. Unde cautiunea este de pana la 20% din suma.