avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Spatiul rezervat uscatoarelor la garsoniera poate fi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Spatiul rezervat uscatoarelor la garsoniera poate fi intabulat?

am o garsoniera si este locata langa spatiul destinat uscatorului, nefolosit de ceilalti locatari de pe palier, am semnaturi de la toti proprietarii de pe palier precum cedeaza in folosul meu partea cuvenita lor
as putea intabula si inchide ca parte din garsoniera?
Cel mai recent răspuns: kissvisylove , utilizator 18:48, 29 Februarie 2016
Uscatoria reprezinta parte comuna
Conform dispozitii in vigoare,proprietarul nu poate schimba aspectul si destinatia partii comune fara acordul asociatiei de proprietari
Utilizarea in mod exclusiv a partii comune de imobil,de regula se poate realiza prin inchirierea partii comune pentru diferite perioade de timp 7,25,49 ani
Schimbarea destinatiei partii comune,implica acordul notarial al tuturor proprietarilor-obligatie greu de indeplinit
avem pe fiecare palier cate o camera asa
am semnaturi doar de palier la mine
avem pe fiecare palier cate o camera asa
am semnaturi doar de pe palier la mine precum ca cedeaza in folosul meu
se poate face ceva sa pot intabula?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot cumpara o uscatorie de 7 mp raduionel raduionel buna ziua, locuiesc intr-un bloc cu 4 etaje la ultimul etaj, unde se afla singura uscatorie de pe scara. Uscatoria in suprafata de cca 7 mp, este lipita de ... (vezi toată discuția)
Uscatoria bitia bitia Buna ziua.Locuiesc intr-un bloc cu 4 etaje in Dr.Tr .Severin.Fiecare etaj are pe palier o uscatorie destul de mica,cred ca 1.20/2 m,mai putin parterul care nu ... (vezi toată discuția)
Cumpararea uscatoarelor din scara blocului aricostel2006 aricostel2006 Buna ziua.Puteti sa ma ajutati?Vreau sa imi fac..din cele trei spalatorii..care se afla la et.3..intre cele doua uscatorii,la blocurile vechi din Brasov,un ... (vezi toată discuția)