Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Spatiul rezervat uscatoarelor la garsoniera poate fi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Spatiul rezervat uscatoarelor la garsoniera poate fi intabulat?

am o garsoniera si este locata langa spatiul destinat uscatorului, nefolosit de ceilalti locatari de pe palier, am semnaturi de la toti proprietarii de pe palier precum cedeaza in folosul meu partea cuvenita lor
as putea intabula si inchide ca parte din garsoniera?
Uscatoria reprezinta parte comuna
Conform dispozitii in vigoare,proprietarul nu poate schimba aspectul si destinatia partii comune fara acordul asociatiei de proprietari
Utilizarea in mod exclusiv a partii comune de imobil,de regula se poate realiza prin inchirierea partii comune pentru diferite perioade de timp 7,25,49 ani
Schimbarea destinatiei partii comune,implica acordul notarial al tuturor proprietarilor-obligatie greu de indeplinit
avem pe fiecare palier cate o camera asa
am semnaturi doar de palier la mine
avem pe fiecare palier cate o camera asa
am semnaturi doar de pe palier la mine precum ca cedeaza in folosul meu
se poate face ceva sa pot intabula?