Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am nevoie sa infiintez o firma/pfa sau nu?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am nevoie sa infiintez o firma/pfa sau nu?

Salut,

Pentru a putea deschide un site de membership in care cineva plateste pentru a avea acces la continutul premium din site am nevoie sa infiintez un site?
Parte din costul unui membership vreau sa-mi revina si mie.
Nu este site cu conotatii sexuale, este site pe bune cu continut generat de utilizatori.

Multumesc
pentru a efectua o activitate economica trebuie sa v-o organizati intr-o entitate care este autorizata sa faca acest lucru: pfa, srl etc
georgeenciu, utilizator