avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Am nevoie sa infiintez o firma/pfa sau nu?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Am nevoie sa infiintez o firma/pfa sau nu?

Salut,

Pentru a putea deschide un site de membership in care cineva plateste pentru a avea acces la continutul premium din site am nevoie sa infiintez un site?
Parte din costul unui membership vreau sa-mi revina si mie.
Nu este site cu conotatii sexuale, este site pe bune cu continut generat de utilizatori.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: georgeenciu , utilizator 14:09, 29 Februarie 2016
pentru a efectua o activitate economica trebuie sa v-o organizati intr-o entitate care este autorizata sa faca acest lucru: pfa, srl etc
Ultima modificare: Luni, 29 Februarie 2016
georgeenciu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare srl sau pfa? nonamex nonamex Intentionez sa deschid un magazin de articole de pescuit sportiv. Ce imi recomandati sa fie? un srl sau un pfa? Pot cumva accesa fonduri nerambursabile pentru ... (vezi toată discuția)
Cont bancar pfa bogdanblue bogdanblue Buna ziua. Sunt intro mare dilema. As dori sa imi deschid un cont de PFA in euro la ING. Rezumat: Am un cont de PFA si vreau sa primesc bani in EURO de ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfapt taximetrie, de la a la z georgeandru georgeandru Bun gasit, Sunt salariat si de curand am capatat posibilitatea financiara de a incepe o activitate pe cont propriu. Doresc sa cumpar o masina deja echipata si ... (vezi toată discuția)