Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucrul la inaltime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucrul la inaltime

Buna ziua! In cadrul firmei am participat la un concurs intern pt un post de "Sef formatie", am castigat concursul si am primit aviz medical "APT dar fara lucru la inaltime." Problema e ca in fisa postului pt "Sef formatie" este specificat lucrul la inaltime. Exista posibilitatea sa nu fiu admis pe post desi am castigat concursul si sunt "APT dar fara lucrul la inaltime" ?? Mersi!
Cand v-ati inscris la concurs nu ati depus si o adeverinta medicala?
Nu am depus adeverinta medicala, nu mi s-a cerut.
In acest caz, probabil ca vor renunta la serviciile dvs. daca au nevoie de sef de echipa si pentru munca la inaltime.