Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Majorare pensie intretinere minor, venituri din Spania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Majorare pensie intretinere minor, venituri din Spania

Bună ziua,

În ce condiții se poate mari pensia de intretinere, dacă fosta soție mai are un copil

dintr.o altă relație?

Cine poate solicita veniturile din Spania? Temei legal.
Explicati mai multe. Cine plateste pensia acum? Daca fosta sotie e platitoarea de pensie catre dvoastra si i s-a fixat 25% din net, prin nasterea unui al doilea copil, contributia ptr primul se diminueaza la 16,7%.
Ea lucreaza in Spania cu forme legale, are un salariu de 800 euro. Cum pot obtine acele venituri sau cine le poate obtine? daca ea nu vrea sa depuna veniturile.
Deci copilul dvoastra ar avea dreptul la 137Euro. Cat plateste acum? Daca cunoasteti detaliile angajarii, instanta va cere confirmarea de la angajatorul din Spania.
plateste 175 lei pe luna, eu am solicitat instantei sa trimita o adresa catre fortele demuca spaniole, insa nu mi.au dat un raspuns.
Cererea dvoastra de investigatii cu Spania se face doar in cadrul unui proces prin care dvoastra cereti majorarea intretinerii. Instanta se va pronunta asupra oportunitatii acesteia. De aceea e important sa aduceti ceva date concrete prealabile.