Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Restituire taxa barou
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Restituire taxa barou

Buna ziua, va rog sa a ajutati si pe mine cu un raspuns.
Am un proces pentru o mostenire si am angajat un avocat ,si mi sa spus ca trebuie sa platesc taxa pentru barou (reprezentare),de 1000 fr ron pe care i-am platit-o din noiembrie si nici pana acum nu a depus actiunea.Imi mai pot cere banii inapoi?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Trebuie sa sesizati baroul din care face parte. Insa sansele sa va vedeti banii inapoi sunt minime.
Aveti chitanta, contract?
Nu e taxa de barou, e onorariu de avocat.
Sunteti sigur ca nu a fost depusa actiunea ? Ati solicitat un numar de dosar sau ati verificat portalul instantei ?

Intreb pt ca e posibil ca dosarul sa se afle inca in procedura administrativa.