Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie de 0.63 in aerul expirat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie de 0.63 in aerul expirat

am facut explozie la 300 m de domiciliul in care trebuia sa merg sa vad meciul dintre craiova si o alta echipa.am lasat masina pe avari cat mai in dreapta dar in cazul in care una din cele doua masin care erau parcate pe dreapta erau blocate.am plecat sa vad meciul si am baut cred ca vreo 2 l de bere sau mai bine.si un pahar de vin. dupa ce sa terminat meciul la vreo o ora am iesit afara impreuna cu prietenul meu sa mergem sa facem pana la masina si sa gasim un loc de parcare cat mai aproape.dar politia nea urmarit cand faceam pana si nea urmarit . dupa ce am facut pana mam urcat la volan si am plecat sa caut loc de parcarcare dar am fost opriti in urmatori 10 m de echipajul de politie la care binenteles ca nu neau crezut. eu stat la o distanta mai mare de casa decat cei 300 de metri unde statea prietenul meu. in procesul vb am fost obligat sa scriu ca ei si eu si prietenu meu , eu nefiind deacord cu aceasta am semnat diferit de cum semnez eu.asta sa intamplat acum 5 luni. neavand bani nu am platit probele la sange neplatindule din motivul ca nu am reusit sa strang bani pt un avocat. in maxim o saptamana o sa reusesc sa platesc un avocat si sa platesc probele la sange. nu am mai avut nici o abatere decat o amenda de 15 ron acum 5 ani.am permisul de 8 ani s jumatate.credeti ca pot sa scap cu o suspendare de 3 luni sau o sa mi se suspende pe un an. masina nu a fost in parcare cand am plecat si nici oprit intr-o parcare.eram foarte fluid asfel incat daca le spuneam la politie ca nu am consumat nimic cred ca ma lasau sa plec intrucat nu aveau alcotestul cu ei. am mers la alt echipaj. am comunicat cu ei si am vb respectos. va multumesc
gresit. bimele altora iti aduce rau. daca erai blocat de mine fara sa mai poti misca masina si trebuia sa ajungi la vreo 70 km . si pierdeai serviciu daca intarziai ce mai faceai. ma dadeai in judecata . sau ceva de genu. mai bine stau fara permis.dar daca as prinde un politai beat la volan las urmari si as face accident cu el si as chema tv sau politia bucuresti . si daca as prinde unul pe strada as da in el sa vedem ii sta bine fara doua picioare. ca pe mine mau lasat fara o mana. eu am pierdut locul de munca pt ca asa au vrut ei . daca as avea putere leas da foc. dar nu am puutere dar pe unde ii prind i taxez. daca are masina trasa pe trotuar ii rup oglinda . daca nu trece pe trecere ii rup piciarele.si tot asa. la toti politisti . ca alti care fac mai mult nu sunt bagati in seama. eu ca am vrut sa fac un bine si miam facut un rau. la care puteau ei sami faca un bine si cand am vrut sa schimb roata puteau sa previna nu sa ma lase sa plec cu masina. daca eram mai diliu si nu o pream la semnele lui si incercam sa fug, ca doar eram beat nu???? si omoram 5 sau 6 persoane si erai si u pe acolo si te lasam fara picioare era mai bine nu. cand ei prevedeau ca o sa plec si asteptau sa le dau si lor ceva.era mai bine asa. din punctul asta de vedere cum vezi situatia.tu daca ai vede un prieten sau un strain cum ai face. dar ei care trebuie sa apere omenirea si au puso in primejdie din momentul in care nu au actionat cand a trebuit.si fara permis raman 1 an sau maxim doi dar apoi sunt iar in strada. si no sa iert pe nimeni care nu trece regulamentar pe strada pt ca nici eu nu am fost . si daca ala ar avea copii as vrea sa dau peste unul . si daca as mai conduce sub influenta alcoolului si politia mar vedea la bar nu as mai opri as trece peste ei. sa am o pedeapsa pe masura ca nui corect cand unu pt crima scapa cu 2 ani cu suspendare si eu pt a face un bine sunt inchis.daca nu am atatia bani cat au alti inseamna ca nu sunt om sau ceva de genul. daca aveam 500 euro nu mai eram vinovat ba chiar eram treaz.dar o sa se intoarca roata cand politia o sa fie mai rau decat un pieton.procurori corupti trebuie sa pedepsesca pe cineva si acei cineva sunt eu si alti ca mine.in locul meu a scapat un infractor din politie sau cineva care a facut culpa . dar de lumea judeca ce vede nu stie sa faca comparati. daca un procuror ar face comparati ar trebui sami dea permisul pe loc.alti au omorat la volan sub influenta alcoolului si au scapat si eu ca mersai 10 m ma luara ca pe un trofeu. de ce nu mai traieste caiac. sa judece cum vrea el nu cum vor procurori care sunt corupti.cunosc avocati care imi cer 4000 euro simi da permisul in 3 saptamani. dar dreptate nu se face c bani si doar cu cap . si in final o sa ma apar singur ca avocati de aici nu ma ajuta cu nimic. legea nu se aplica asa cum este. deci daca sunt putin iste cred ca am sa imi scot o pedeapsa de 3 luni , nu asa cum zic alti ca 2 ani sau 3.cred ca toata lumea este avocata doar putin sa sclipesasca mintea cand trebui.asa ca bafta la voi toti care credeti ca nu am dreptate , iar atunci cand cadeti nevinovati sa va dea dumnezeu maximul la fel ca si mie si va doresc voua dreptatea care se face asupra mea vam pupat avocatelor si succes in a face bani . ca doar la aia visati nu va mai interezeaza , oricum ne auzim cu toti in iad ca toata lumea merge acolo papa
si inca ceva daca as fi pt o zi presedinte vas amaneta pe toti si nu mati prinde:))=D>=D>