Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Ce legi trebuie sa respecte un website in Romania?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Ce legi trebuie sa respecte un website in Romania?

Salut! Ma intereseaza ce legi trebuie un website sa respecte (daca e cazul, special pentru Romania) ? Ce pot sa fac (sau nu trebuie sa fac) daca sunt un webmaster si ce drepturi am ca vizitator? Ce pericole exista daca sunt incalcate normele legale (daca exista) privind aceste aspecte?

Multumesc!
Vedeti daca va ajuta acest link
[ link extern ]
Da, este de ajutor. Multumesc! Speram totusi la ceva mai la subiect.