avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata prestari servicii in carduri cadou. Posibil?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata prestari servicii in carduri cadou. Posibil?

Buna ziua, as dori sa aflu daca beneficiarul serviciilor unei firme poate plati valoarea contractului cu carduri cadou sau vouchere.

Exista legislatie care sa prevada acest lucru? Pot trece in contractul prestari servicii ca se va face plata in vouchere? Multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua,va rog sa ma ajutati,urgent ralucaraluca ralucaraluca fiind student ,lucrez la o companie part time,am semnat contract de prestari servicii.la ultimul proiect am aflat ca ni se plateste salariu in tichete cadou si ... (vezi toată discuția)
Vouchere de vacanta brandusa2015 brandusa2015 buna ziua, avand in vedere ca lucrez intr-o institutie publica din aparatul administrativ, va rog sa imi spuneti in ce masura, in cazul in care actionez in ... (vezi toată discuția)
Contract de prestari servicii site de reduceri 4romeo 4romeo Buna ziua, doresc sa lansez un site de vouchere si caut un contract de prestari servicii intre site (Prestator) si firma care ofera serviciul sau produsul la ... (vezi toată discuția)