Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Depunere declaratie stabilire impozit pe cladiri a ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Depunere declaratie stabilire impozit pe cladiri a unei firme

Buna ziua.
Detin o societate fara activitate (pe zero), sediul social fiind in apartamentul unde locuiesc.
Ce acte trebuie sa depun pe langa declaratia ITL-001 ?
Conteaza ce e trecut in certificatul constatator pe care il aveti de la infiintarea firmei sau ultimul valabil de la registrul comertului (pentru ca indiferent de situatie va trebui sa depuneti si o copie dupa el). Daca acolo e trecut doar faptul ca la adresa respectiva este doar sediul social sau aveti autorizate si coduri caen pentru desfasurarea activitatii.
E cel mai bine sa luati la dumneavoastra copii dupa acel act, dupa certificatul de inmatriculare firma, buletin si actul casei si sa mergeti sa intrebati la ei.