Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cod CAEN pentru microintreprindere IT
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Cod CAEN pentru microintreprindere IT

Buna ziua,
As dori sa deschid o microintreprindere in domeniul IT si as dori sa stiu care sunt codurile CAEN pentru care pot fi considerat micro.
Codurile 6201 si 6209 pot fi incadrate in categoria micro?

Multumesc
Buna Ziua.
Puteti folosi ca activitate principala Codul Caen 620. Apoi 6201 si urmatoarele. Puteti utiliza si codurile caen 63. Nu va opreste nimeni sa le introduceti in actul constitutiv. Activarea lor se face in functie de serviciile pe care le veti rpesta cu exactitate.