Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical risc sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical risc sarcina

Buna ziua . Va rog frumos sa imi spuneti cum se calculeaza concediul medical risc de sarcina (75% din brut mi s-a spus , la care se adauga nu stiu ce impozite si plafonare) . Am sunat la 2 ministere si o casa de sanatate si nimeni nu imi poate spune concret daca se impoziteaza, ce impozite se platesc si care este valoarea lui ? Precizez ca venitul brut este 2250 ron. Va multumesc frumos
Va multumesc frumos!