avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN 6619 - doar pentru IFN si SA???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN 6619 - doar pentru IFN si SA???

Incercand sa imi deschid o firma de intermediere credite (SRL),am primit raspuns de la RECOM ca doar IFN-urile si SA-urile pot avea obiect de activitate 6619...ma poate ajuta cineva cu o confirmare? s-a schimbat recent legislatia?
Cel mai recent răspuns: Bogdan Mateescu , Consultant credite si finantari 13:23, 13 Martie 2016
S-a rezolvat...se pare ca cineva nu prea stia clar ce si cum...oricum m-au pus sa trec in actul constitutiv 'consultanta' in paranteza dupa obiectul de activitate 6619...

sper sa rezolv odata...#-o

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod 6619 sau 7022 rbtm rbtm Sunt o persoana fizica cu intentia de a deveni consultant financiar pentru o banca. Stiu ca pot fi platita ca PF, PFA sau SRL. Intrebarea este urmatoarea ... ... (vezi toată discuția)
Se poate caen 6920-contab.primara? ElenaPopa2 ElenaPopa2 Buna ziua, va rog daca ma puteti ajuta in urmatoarea situatie: Se poate cu caen 6920 sa prestez doar servicii de contabilitate primara? Am vazut aici o ... (vezi toată discuția)