avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod 6619 sau 7022
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod 6619 sau 7022

Sunt o persoana fizica cu intentia de a deveni consultant financiar pentru o banca. Stiu ca pot fi platita ca PF, PFA sau SRL.
Intrebarea este urmatoarea ... am un SRL cu cod CAEN principal 4614 si multe alte activitati secundare. Pot adauga, ca si activitate secundara, codurile 6619 sau 7022? Care dintre ele este mai corecta pentru ceea ce intentionez sa fac? Ce presupune adaugarea unui nou cod CAEN (acte, timp, bani)?
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 21:53, 3 Decembrie 2010
Daca doriti sa desfasurati codul 6619 – Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activităţi de asigurări şi fonduri de pensii, acesta trebuie sa fie obiect unic de activitate. Cheltuielile pentru a adauga acest cod sunt destul de mari. Trebuie intocmita o hotarare/decizie a asociatilor/asociatului cu contorul de cuvinte aferent in vederea publicarii la Monitorul Oficial, act constitutiv actualizat, cerere de inregistrare titpizata la registrul comertului, decalaratia de autorizare model 2 sau 3 dupa caz si un contract sau un accept al bancii ca veti colabora in vederea oferirii de consultanta clientilor bancii. Costurile ar putea ajunge intocmit/inregistrat actele la registrul comertului la o suma de aproxiamtiv 500 ron.
Va sfatuiesc sa va infiintati pentru aceasta activitate un PFA. La actele specificate pe site-ul de mai jos adaugati contractul sau un accept al bancii ca veti colabora:
[ link extern ]
Va recomand de asemenea sa aruncati o privire si aici:
[ link extern ]
SUCCES!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen 6619 consultanta viomag viomag buna ziua, detin din 2008 o societate cu codul caen 6619-activ aux.intermedierilor financiare.am contracte de colaborate cu mai multe banci (broker de ... (vezi toată discuția)
Adaugare cod caen pentru pfa gimike gimike Am PFA cu cod CAEN 6619 si in activitatea noua codul CAEN trebuie sa fie 7022.Pot sa adaug acest cod sau tebuie sa schimb activitatea principala (vezi toată discuția)
Caen 741 - consultanta in afaceri ContSters83018 ContSters83018 cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar ... (vezi toată discuția)