Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fals sub semnatura
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fals sub semnatura

Buna seara.
Am o problema: in data de 12 Ianuarie 2016 m-am angajat la o firma.
Mi-a spus ca voi fi cu contract.
Nici pana astazi, 10 Martie, nu am semnat decat protectia muncii, care a venir altcineva la firma sa ne-o faca la toata lumea.
Gandindu-ma ca ma pacaleste, le-am cerut adeverinta pentru medicul de familie.
Din ea, rezulta ca sunt angajat cu forme legale, dupa data de 19 Ianuarie 2016.
Am verificat si la ANAF daca am darile platite la stat de angajator, si am aflat cu stupoare ca sunt in regula.
Eu nu am semnat nici un contract.
Ce pot face?
Mi-e teama ca imi pot semna oricand, orice act aditional prin care sa am surprize, nu tocmai placute...
Buna seara!

La Inspectoratul teritorial de munca ati fost sa vedeti daca aveti vreun contract inregistrat? Poate aflati cu stupoare ca aveti.

Cu stima.