Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie de urmas in caz de deces a ambilor parinti in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie de urmas in caz de deces a ambilor parinti in accident rutier

cum pot contesta decizia si unde ?
În situaţia în care persoana îndreptăţită în obţinerea unei anumite categorii de pensie este nemulţumită de conţinutul deciziei comunicate, potrivit art. 149 alin. 1 din Legea nr. 263/2010, decizia de pensie emisă de casa teritorială de pensii / casa de pensii sectorială poate fi contestată, în termen de 30 de zile de la comunicare, la Comisia Centrală de Contestaţii.