Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general OUG 44/2015
Discuție deschisă în Contabilitate în general

OUG 44/2015

Buna ziua,

La data de 30 septembrie 2015 aveam o datorie de 9200 lei , constand in accesorii, majorari , penalitati,dobanzi...debitul principal fiind achitat in totalitate. In urma cererii de amanare depusa, am primit urmatorul raspuns:se acorda amanarea la plata a penalitatilor de intarziere, a unei cote de 54.2%din dobanzi si a unei cote de 77.1%din majorarile de intarziere,aferente obligatiilor de plata principale la 30 sept. 2015 in suma totala de 6370 lei. penalitati 1674 , dobanzi si majorari de intarziere 4696(in total 6370 lei). Va rog sa-mi spuneti cat trebuie sa achit pana la 31 martie , pentru a termina cu aceasta datorie?

Va multumesc anticipat

Pana la data de 31.03.2016 trebuie sa achitati suma de 2830 lei(9200-6370).Mergeti la Administratia fiscala cu Decizia de amanare,acolo veti primii o nota de plata pentru 2830 lei. Dupa achitare primiti pe loc o DECIZIE DE ANULARE pentru 6370 lei,pe care trebuie sa o completati si sa o depuneti. Asta este tot. Va doresc succes !
Banuiam ca acea diferenta trebuie platita. Va multumesc din suflet. Multa sanatate si succes in continuare.