Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxe locale 2016
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxe locale 2016

Buna ziua, Joi 10.03.2016, m-am prezentat la taxe locale sector 5 pentru a depune ITL-001, model 2016. Acolo, la intrare, un cetatean ( probabil paznic) impartea formulare si spunea ca, pe langa declaratie mai trebuie depus, CUI - ul firmei si contractual de inchiriere ( pe care eu ne le mai am pentru ca acest lucru s-a intamplat in urma cu vreo 20 si ceva de ani in urma.
Trebuie sa depun si acele acte? pot depune declaratia si fara ele? Legea indreptateste primaria sa-mi ceara si acele acte?
Trebuie depuse toate actele.
Informații cu privire la actele necesare pentru declararea unei clădiri pe care o aveți în proprietate găsiți aici:
[ link extern ] /
Potrivit codului fiscal, orice declarație este insoțită de documente justificative, acte doveditoare.
[ link extern ]