avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1447 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxe locale 2016
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxe locale 2016

Buna ziua, Joi 10.03.2016, m-am prezentat la taxe locale sector 5 pentru a depune ITL-001, model 2016. Acolo, la intrare, un cetatean ( probabil paznic) impartea formulare si spunea ca, pe langa declaratie mai trebuie depus, CUI - ul firmei si contractual de inchiriere ( pe care eu ne le mai am pentru ca acest lucru s-a intamplat in urma cu vreo 20 si ceva de ani in urma.
Trebuie sa depun si acele acte? pot depune declaratia si fara ele? Legea indreptateste primaria sa-mi ceara si acele acte?
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 18:13, 12 Martie 2016
Trebuie depuse toate actele.
Informații cu privire la actele necesare pentru declararea unei clădiri pe care o aveți în proprietate găsiți aici:
[ link extern ] /
Potrivit codului fiscal, orice declarație este insoțită de documente justificative, acte doveditoare.
[ link extern ]


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie itl001 mao175 mao175 Buna ziua, In anul 2016 am depus, conform legii, Declaratia ITL 001 pentru stabilirea impozitului pe clădirile /rezidențiale /nerezidențiale /cu ... (vezi toată discuția)
Garsoniera destinatie mixta vioboss2004 vioboss2004 Am sediul social in garsoniera in care locuiesc si am declarat la ONRC ca la acest sediu se desfasoara si activitatea firmei de contabilitate. Utilitatile sunt ... (vezi toată discuția)
Formulare taxe si impozite Adamka Adamka de unde se poate obtine formularele tipizate \"MODEL 2016 \"grupa de litere \" ITL \" \"001 \" , pentru declararea tipului de locuinta ,pt. stabilirea ... (vezi toată discuția)