Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... grad de handicap!!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

grad de handicap!!!!

Mama mea are amputat piciorul stang din anul 2005, iar acest an, i s-a imputat si un deget de la celalat picior, avand diabet. Este in varsta de 76 ani, si este incadrata cu handicap II. Cum este posibil ca, saraca femeie abia se poate deplasa?? Daca vreti, va pot trimite toate actele care dovedesc acest lucru.

Cu respect,
Livia Codru
Trebuie sa va adresati Comisiei de Evaluare a Persoanelor cu Handicap din cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului (DGASPC) pentru reevaluare.