Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurare de sanatate

O persoana care nu are loc de munca, si nici un alt venit, poate devenii co asigurat in cazul in care mama sa este pensionara, plateste contributii pentru sanatate, si cel putin pentru o perioada doreste sa il co asigure si pe el? Va multumesc!!
Parintii pot fi coasiguratii copiilor lor dar copiii nu pot fi coasigurati ai parintilor la sanatate.