Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Intr-un SRL e obligatoriu ca nr administratorilor sa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Intr-un SRL e obligatoriu ca nr administratorilor sa fie impar?

Legea 31/1990 prevede la Art. 197. - (1) Societatea este administrată de unul sau mai mulţi administratori, asociaţi sau neasociaţi, numiţi prin actul constitutiv sau de adunarea generală.