avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incheiere de suspendare a judecării cauzei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Incheiere de suspendare a judecării cauzei

In anul 2009 am formulat contestatie impotriva Comisiei ptr. aplicarea lg.9/98 a Prefecturii Bucuresti.la Tribunalul Calarasi.
In anul 2011 pronuntarea este ,,Incheiere de suspendare a judecării cauzei conform art, 244 pct.1 Cod pr.civilă. Cu recurs pe toată durata suspendării ''
In aceasta perioada au mai fost 2 procese .
Va rugam sa ne spuneti ce inseamna aceasta pronuntare si daca acum mai putem face contestatie impotriva Comisiei ptr. aplicarea lg.9/98 a Prefecturii Bucuresti ? Multumim
Cel mai recent răspuns: maria1956 , utilizator 10:47, 1 Aprilie 2016
cand s-a terminat procesul pentru care v-a fost suspendata judecarea contestatiei? daca nu a trecut mai mult de 1 an, puteti face cerere de repunere pe rol a contestatiei suspendata. Nu alt proces nu puteti face. Fiind vorba de o contestatie, ati avut un termen de 30 de zile pentru a o formula
Multumim.Procesul s-a incheiat in 2009.
Ati mentionat ca suspendarea a avut loc in 2011, astfel incat nu avea cum sa se termine procesul in 2009
Am depus contestatia in 2009 la tribunalul Calarasi iar procesul pentru care s-a suspendat cauza la Calarasi s-a desfasurat la judecatoria Giurgiu /17.12.2009 .Respinge cererea.

La Calarasi s-au dat termene si ultimul termen 17.05.2011/. Incheiere de suspendare a judecării cauzei conform art, 244 pct.1 Cod pr.civilă. Cu recurs pe toată durata suspendării.

17.11.2009/. Incheiere de suspendare a cauzei conform art, 244 pct.1 cod pr.civilă. Cu recurs pe toată durata suspendării.
in acest timp nimeni nu a mai facut nici un demers la Prefectura Bucuresti.

Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Martie 2016
maria1956, utilizator
Daca, nu ati mai efectuat nici un alt act de procedura de la ultima suspendare,cauza s-a perimat.

Alte discuții în legătură

Cod pr.civilã maria1956 maria1956 buna ziua,am depus o contestatie la Tribunalul Calarasi impotriva ANRP dar in acelasi timp pe rolul Judecatoriei este un dosar are stransã legaturã ... (vezi toată discuția)
Repunere pe rol a unei cauze suspendate in baza art.244 pct.1 c.p.c. si solutionare matilda2009 matilda2009 Buna seara. Am un dosar in recurs la o curte de apel, avand ca obiect contestatie decizie de pensionare. In ianuarie 2011 s-a dispus suspendarea ... (vezi toată discuția)
Suspendare proces conform art. 244, pct. 1 cod procedura civila Mihai Pop Mihai Pop Buna seara, Procesul a fost suspendat in baza art 244 p.1 in 25 ianuarie. Incheierea prin care s-a dispus suspendarea se comunica partilor aflate in proces? ... (vezi toată discuția)