Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incheiere de suspendare a judecării cauzei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Incheiere de suspendare a judecării cauzei

In anul 2009 am formulat contestatie impotriva Comisiei ptr. aplicarea lg.9/98 a Prefecturii Bucuresti.la Tribunalul Calarasi.
In anul 2011 pronuntarea este ,,Incheiere de suspendare a judecării cauzei conform art, 244 pct.1 Cod pr.civilă. Cu recurs pe toată durata suspendării ''
In aceasta perioada au mai fost 2 procese .
Va rugam sa ne spuneti ce inseamna aceasta pronuntare si daca acum mai putem face contestatie impotriva Comisiei ptr. aplicarea lg.9/98 a Prefecturii Bucuresti ? Multumim
cand s-a terminat procesul pentru care v-a fost suspendata judecarea contestatiei? daca nu a trecut mai mult de 1 an, puteti face cerere de repunere pe rol a contestatiei suspendata. Nu alt proces nu puteti face. Fiind vorba de o contestatie, ati avut un termen de 30 de zile pentru a o formula
Multumim.Procesul s-a incheiat in 2009.
Ati mentionat ca suspendarea a avut loc in 2011, astfel incat nu avea cum sa se termine procesul in 2009
Am depus contestatia in 2009 la tribunalul Calarasi iar procesul pentru care s-a suspendat cauza la Calarasi s-a desfasurat la judecatoria Giurgiu /17.12.2009 .Respinge cererea.

La Calarasi s-au dat termene si ultimul termen 17.05.2011/. Incheiere de suspendare a judecării cauzei conform art, 244 pct.1 Cod pr.civilă. Cu recurs pe toată durata suspendării.

17.11.2009/. Incheiere de suspendare a cauzei conform art, 244 pct.1 cod pr.civilă. Cu recurs pe toată durata suspendării.
in acest timp nimeni nu a mai facut nici un demers la Prefectura Bucuresti.

maria1956, utilizator
Daca, nu ati mai efectuat nici un alt act de procedura de la ultima suspendare,cauza s-a perimat.