Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociat unic cu actiuni la SIF
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociat unic cu actiuni la SIF

Buna seara.
Doresc sa infintez un SRL.
In care sa fiu asociat unic.
Problema e ca detin actiuni la SIF de la privatizarea in masa.
Nu castig mai nimic de pe urma lor, anul trecut am primit 25 lei.
Din ce am citit pe net am inteles ca nu poti fi asociat in 2 societati.
Vreau sa intreb daca pot infinta un SRL cu mine ca si asociat unic in conditiile in care detin actiuni la SIF ?
La un srl normal nu e nicio problema a vi-l infiinta chiar daca aveti actiuni la sif-uri sau alte firme. Ce ati citit se aplica la srl-d adica un srl deschis de tineri si care au anumite avantaje.
Multumesc pt raspuns.
Eu vreau sa imi fac un SRL normal.
Tot am citit pe net da informatiile erau confuze.
De aceea am intrebat.