avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... TITULARIZARE SAU DECIZIE?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

TITULARIZARE SAU DECIZIE?

Sunt cadru didactic titular la CSEI ,decizia de numire a ministerului din 1990 este pe catedra de educatie speciala ,clasele I-IV,catedra pe care am functionat pana la sfarsitul anului scolar 2013-2014.Odata cu inceputul anului scolar 2014-2015 conducerea scolii mi-a adus la cunostinta ca mi-a fost schimbata titularizarea pe postul de invatator-educator ,printr-o decizie a inspectoratului scolar odata cu schimbarea denumirii scolii din Scoala Gimnaziala Speciala in Centru Scolar pentru Educatie Incluziva.E normal asa ceva?
Ultima modificare: Duminică, 27 Martie 2016
ContSters136742, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters136742 , utilizator 22:04, 27 Martie 2016
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revenirea titularului pe post in invatamant BNN BNN Întrebarea mea este ca o profesoara în învăţământul primar cu o vechime de 24 de ani, cu licenţă şi grad I, titulară din anul 1994 are dreptul de-a ... (vezi toată discuția)
Anulare decizie de detaºare în interesul învãþãmântului dcaliman dcaliman Sunt titular în învăţământ la o şcoala aflata la 20 km de domiciliu, la şcoala din loc. de domiciliu sunt clase simultane, şi pe catedra in ... (vezi toată discuția)
Nerespectarea legii in invatamant alex1333 alex1333 Sunt cadru didactic , titular in doua unitati , iar la una dintre ele am ramasa fara ore, deci in completare de norma, primita la cealalta unitate la care sunt ... (vezi toată discuția)