Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vanzare cumparare pierdut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vanzare cumparare pierdut

Buna ziua,
Locuiesc in Bucuresti, intr-un apartament proprietate personala. Acest apartament l-am achizitionat printr-un contract de vanzare - cumparare de la S.C.A.V.L. Berceni S.A. in anul 1993. Am pierdut originalul acestui contract, detin doar o copie legalizata.Doresc sa vand acest imobil si pentru a putea face aceasta tranzactie , am inteles ca este necesar originalul contractului. Unde ma pot adresa si ce demersuri pot face pentru a obtine un act ce poate inlocui contractul original?
Va multumesc.
O zi buna.
Va puteti adresa succesoarei in drepturi si obligatii a SACVL -Berceni, in masura in care aceasta nu mai exista.