Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... renuntare la clauza de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

renuntare la clauza de intretinere

detin un contract de vanzare cumparare cu obligatie de intretinere. apartamentul l am cumparat de la parinii mei , in urma cu 20 ani. pt aceasta tranzactie, le-am dat suma de 4000$., dar acesti bani nu apar pe contract ,, cu toate ca banii s -au dat in fata notarului. .doresc sa vand acest apartament , in care locuiesc in prezent. mama este de acord sa renunte la clauza de intretinere, dar nu stiu cum se procedeaza. la achizitionarea urmatorului imobil, mama v a fi trecuta pe contract.. tata a decedat in urma cu 11 ani . mentionez ca timp de 20 ani , parintii mei nu au mai locuit cu noi, de la data tranzactiei.
simona toanchina, utilizator
Buna ziua,

Renuntarea la clauza de intretinere se poate face prin act notarial, ulterior dvs. putand instraina apartamentul liber de sarcini.