avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caldura si gaze la pausal
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caldura si gaze la pausal

Buna ziua,
Am cumparat de curand un apartament, termoficarea si gazele sunt la pausal. Este nevoie sa inregistrez contract la RADET si la gaze pe numele meu?
Cel mai recent răspuns: adba , utilizator 12:18, 28 Martie 2016
Daca nu aveti contorizare separata nu aveti cum sa inregistrati separat contracte cu furnizorii.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitate utilitati contorizate pt sc casutza casutza Buna ziua, Care sunt prevederile legii referitoare la consumul/cheltuielile utilitatilor pt soc. comerciale aflate pe spatiul comun ale unei asociatii de ... (vezi toată discuția)
Cerere de debransare timpuriu timpuriu un propietar doreste dembrasarea de la sistemul de termoficare ,care sunt pasi de urmat pentru ca aceasta actiune sa fie legala ,mentionez ca acest propietar ... (vezi toată discuția)
Legalitatea taierii tevii de gaze ContSters61266 ContSters61266 precum am expus acum ceva timp, noul presedinte al asociatiei a impus in comitetul executiv ca, in urma contorizarii separate la gaze a majoritatii ... (vezi toată discuția)