Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absente nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absente nemotivate

In cazul in care un angajat absenteaza nemotivat si ii trimit notificare cu confirmare de primire ca daca nu se prezinta in 5 zile de la primirea notificarii, i se inceteaza contractul de munca, dar el nu mai sta eventual la adresa pe care a transmis-o, cum se procedeaza?
Se mai poate inceta CIM, pe motive disciplinare, daca el nu confirma notificarea de primire?
Sigur, nu e vina angajatorului ca angajatul nu a comunicat schimbarea adresei.
:offtopic: Interventie moderator

Nu mai adresati aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschideti acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.