Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca perioada determinata

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca il cunoasteti.

Care este perioada minima pe care pot angaja pe cineva pe perioada determinata? De cate ori pot reinnoi contactul pe perioada determinata?
1. Nu exista o perioada minima pentru care se poate incheia un contract individual de munca (CIM) pe perioada determinata.

2. Un CIM pe perioada determinata poate fi prelungit de mai multe ori (fara a exista o limita) cu conditia ca perioada totala sa nu depaseasca 36 de luni.
:offtopic: Interventie moderator

Din Regulamentul Forumului Avocatnet.ro

3.3. Nu adresa aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.

Prin urmare, va rog sa urmariti postarile referitoare la problema dvs pe celalat topic deschis.