Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cate case de marcat sunt necesare activitatea firmei ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cate case de marcat sunt necesare activitatea firmei se desfasoara in 3 sedii

Buna ziua,
Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: am o firma in domeniul medical (activitati de asistenta spitaliceasca) si sunt nevoit sa imi achizitionez casa de marcat iar pentru asta am nevoie sa specific "locul instalarii". Sediul social firmei este declarat doar ca sediu administativ, activitatea desfasurandu-se la un spital si doua policlinici. Este obligatoriu sa iau trei case de marcat sau pot sa iau doar una? In actul constitutiv este mentionat ca activitatea se desfasoara la beneficiari si/sau in afara sediului propriu.
Multumesc
Pentru fiecare punct de lucru,in afara de sediul social daca acolo nu se desfasoara activitate, trebuie cate o casa de marcat. Aceasta presupune ca la cele 3 puncte de lucru sa se presteze servicii cu plata catre populatie.