Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... intrebare divort!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

intrebare divort!

Un dosar de divort ramas in suspendare in 2008 ...reluat apoi (perimare) primul termen fiind in 28 august 2009 este posibil sa urmeze o procedura accelerata sau depinde de alti factori?
Procedura de solutionare va fi aceeasi ... nu are prioritate fiindca a fost suspendat o perioada de timp.
Da, o luati de la inceput fara nicio facilitate legala.
Daca ati avut avocat va trebui sa il platiti din nou.
Va mai trebuie si certificatul de casatorie.
Trebuie sa il scoateti de la vechiul dosar suspendat.

avocat Claudiu Lascoschi
Nu cred ca va fi nevoie de caertificaul de casatorie, intrucat acesta exista la vechiul dosar care acum este repus pe rol ...:)
Am inteles ca este repus pe rol pt...perimare:D
Totusi asa ar parea.

Nu cred ca se judeca decat perimarea.:)
Dosarul nu urmeaza nici o procedura "accelerata"! si nu este nici nevoie de certificatul de casatorie existent la primul dosar!
Puteti sa va luati un avocat ca sa va reprezinte!B-)