Forum Discuţii juridice Executare silită EXECUTARE SILITA
Discuție deschisă în Executare silită

EXECUTARE SILITA

Buna ziua ,
In anul 2009 am luat un credit de consum de la ING ,pe care l-am platit partial pana in anul 2012, cand creditul a fost cesionat de banca catre EOS KSI SRL. In anul 2014 , cei de la EOS au castigat in instanta si acum am apartamentul scos la licitatie. Vreau sa stiu daca , conform sentintei date de Judecatoria Cluj Napoca , Firmele SRL , au dreptul sa execute .Eu mai pot face ceva acum ?
Intervine perimarea daca nu s-au intocmit acte de executare pe o perioada de 6 luni.Cand ati primit actele anterioare de executare?Aveti termen 15 zile de la primirea ultimului act sa-l contestati si va invocati perimarea .
avvalentina, utilizator