Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare si;ita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare si;ita

In anul Aprilie 2014 am avut proces eos ksi pentru un credit luat de la ING. Sentinta s-a pronuntat in 2 saptamani de la deschiderea procesului. Undeva prin oct .-nov. 2014 am primit sentinta , prin care eram oblogata la plata sumei de 30.000. ron. Creditul a fost facut la ING , eu neavand nici un contract cu eos ksi. Pana in oct.2016 nu am primit nimic de la executorul judecatoresc. Acum s-a pus poprire pe chirie .
Vreau sa stiu daca am vreo cale de atac ? Pot de EOS in judecata , sau pot depune contestatie la executare , ca fiind perimata .

Multumesc,
Nu se perimă executarea dacă creditorul nu are o culpă în întârzierea executării. Ar trebui ca să fi existat un act pe care creditorul ar fi trebuit să îl facă și nu l-a făcut, greu de dovedit așa ceva.